ProX X-SPAM20X2PKG
2x 20in Sub Poles w/ Bag
ProX X-SPAM20X2PKG | 2x 20in Sub Poles w/ Bag
ProX X-SPAM20X2PKG Set of 2 Deluxe 20-inch Speaker Subwoofer Pole M20 Threaded Mount with 1 3/8 In. Adapter Cap. X-SPAM20X2PKG is convenient and makes height adjustments easy—mount one end to the top of a subwoofer with an M20 thread, and the other end mounts to a 1 3/8" speaker pocket. The pole is adjustable from 33" up to 53" in total height. It features all-steel construction with a built-in Safety Pin and an Easy-Grip Tension Knob for height adjustment.
Features
Adjustable Subwoofer Poles Fits Threaded M20 Subwoofer Pole Mounts and 1-3/8" Pocket
Fits Traditional 1 3/8" and Threaded M20 Subwoofer Pole Mounts
Includes Removable 1 3/8" Pocket Adapter
Includes ProX Carry Bag
Minimum/Maximum Height: 33" to 53"
125 lbs. (56.7 kg) Weight Capacity
All Steel Construction
Built-In Safety Pin
Ergonomic Tension Knob Height Adjustment
To Fit
Subwoofers with 20mm Screw pole socket or standard 1 3/8" pocket (using an adapter)